A cégek jelentős része bérli az irodát, ahol a munkatársak dolgoznak, ami több szempontból is praktikus, esetenként költségkímélő megoldásnak (is) tűnik, hiszen ezzel mentesülnek a létesítményüzemeltetéssel összefüggő számos kötelezettségtől. De nem mindentől.

 

 

A bérelt irodák egy részét berendezési tárgyak nélkül, más részüket azokkal együtt szokták a tulajdonosaik használatba adni. Sokan inkább a második megoldást részesítik előnyben, hiszen úgy gondolkodnak, hogy ezzel megtakarítják a szekrényekre, székekre, szőnyegekre és más „tartozékokra” fordítandó költséget. Ráadásul a takarításról se kell gondoskodniuk, ha van mondjuk az irodaházban a tulajdonos által fizetett takarító személyzet.

Igen, kétségtelen, ez egy adott állapotban költségtakarékos lehetőségnek látszik még akkor is, ha a bérleti díjban benne foglaltatik a berendezési tárgyak használati költsége, illetve a takarító személyzet bérének egy bizonyos hányada. Mégsem lehetünk teljesen biztosak abban, hogy a bérleti szerződés aláírása után egyszerűen csak be kell költözni, s máris gond nélkül használhatjuk az irodá(ka)t. Ugyanis a létesítményüzemeltetés – ha akarjuk, ha nem – a bérlőkre is ró bizonyos terheket. Vegyük sorra ezeket!

Az irodaházakban irodát bérlő cégek alkalmazottai rendszerint közösen használják a mellékhelyiségeket. A vécépapírról, a kézmosó szappanról, az illatosítókról ilyen estben a takarító személyzet gondoskodik. Előfordulhat azonban, hogy ezek a szerek nap közben fogynak ki, ami problémát okozhat a mellékhelyiséget használóknak. Az ilyen problémák megelőzésére célszerű tartalékot rendszeresíteni az efféle szerekből az iroda egy bizonyos részében.

Sok iroda beépített szekrényekkel van felszerelve. Ezek felső polcait nem egyszerű használni, szükség lehet például összecsukható létrára, fellépő zsámolyra vagy más alkalmatosságra. Ilyen létrákat, zsámolyokat a tulajdonosok nem szoktak rendszeresíteni az irodákhoz, ezért ezekről a bérlő kénytelen gondoskodni.

A szőnyeg se szokott tartozéka lenni a bérelt irodának. Pedig lábtörlőre, szennyfogó szőnyegre szükség van, még akkor is, ha a takarításról nem a bérlőnek kell gondoskodnia.

Vagy gondoljunk a szemetes kosárra, a kosarakba rendszeresített szemeteszsákokra, amiket elvileg ugyancsak a takarító személyzet ürít és pótol az adott nap reggelén, vagy a munka befejezése után attól függően, hogy mikorra kértük a takarítást. Előfordulhat ugyanakkor, hogy valamelyik szemeteszsák nap közben megtelik. Ilyenkor jó, ha van az irodában tartalék ebből is.

Folytassuk a sort a tűzoltó készülékekkel! Biztonságtechnikai berendezésről lévén szó előírás tartalmazza, hogy az irodaházban hol és mennyi tűzoltó készüléket kell kihelyezni. Ha azonban biztosak akarunk lenni a dolgunkban és mi magunk is mindent megtennénk azért, hogy esetleges tűz esetén a lehető leghamarabb tudjunk cselekedni, akkor az irodában is elhelyezünk tűzoltó készüléket.

Még egy fontos dologra hívjuk fel az irodát bérlők figyelmét. Az információs és tájékoztató jelzésekkel nem érdemes spórolni. Az iroda tulajdonosától semmiképpen se várható el, hogy a cégünk fellelhetőségét ilyen módon segítse, így magunknak kell gondoskodni arról, hogy minden ügyfelünk, üzletfelünk könnyen megtaláljon minket.

Az Írókéz irodaszer webáruháza felkészülten várja azoknak az érdeklődését, akik – akár tulajdonosként, akár bérlőként – a létesítményüzemeltetéshez keresnek eszközöket.

Ha a mellékhelyiségbe szeretne vécépapírt, kézmosó folyadékot vagy illatosítót vásárolni, kattintson ide!

Fellépőkért, létrákért használja ezt a linket!

Különféle szőnyegeket itt talál.

Szemeteszsákokból ezeket kínáljuk.

Ha tűzoltó készülékre van szüksége, itt böngésszen!

Az információs táblák kínálatát pedig itt találja.

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider