Igaz, egyre kevesebbet írunk kézzel, de az a kevés is nagyon sokat el tud elárulni a személyiségünkről. Mutatjuk, mi mire utal.

 

 

Ha nem dönti a betűket, az arra utal, hogy Ön logikus, gyakorlatias gondolkodású. Azok, akik jobbra dőlt betűket írnak, általában nyitottak az újra és szívesen ismernek meg új embereket. Akiknek balra dőlnek a betűi, zárkózottabb típusúak, kevésbé nyíltak. Inkább megtartanak mindent maguknak.

A lekerekített betűk kreativitásra, művésziességre utalnak. A hegyes, szögletes betűket leírók agresszívabb típusúak, erős jelleműek, ezzel együtt intelligensek és kíváncsiak. Azok, akik egymásba kapcsolódó betűket írnak, logikus gondolkodásúak és a döntéseiket biztonságra alapozva hozzák meg.

 

De nem csak a betűk formája lehet árulkodó.

 

Az se mindegy, hogyan teszünk pontot a betűkre. Ha például magasan az “i” betű fölé tesszük a pontot, valószínűleg nagy képzelőerővel rendelkezünk. Ha kört rajzolunk, gyerekes típusúak vagyunk. Ha bal oldalra tesszük a pontot, akkor valószínűleg halogató típusúak vagyunk. Ha pedig jobb oldalra, akkor feltehetően az átlagnál jobban figyelünk a rendezettségre és a részletekre.

 

Érdekesség, hogy abból is ki lehet olvasni emberi tulajdonságokat, ki hogyan húzz a “t” betű vízszintes vonalát.

 

Ha nagyon a tetejére kerül a vonal, optimista, ambiciózus és becsületes típus az illető. Ha középre kerül a keresztező vonal, az írója valószínűleg magabiztos és jól érzi magát a bőrében. Ha rövid a keresztező vonal, az lustaságra és a céltudatosság hiányára utal. Míg a hosszú vonalat húzókra épphogy a céltudatosság, a lelkesség jellemző, de ezzel együtt a makacsság is.

 

Az "o" betű

 

Az “o” betűk záródása is utalhat bizonyos tulajdonságokra. A nyitott “o” a beszédes természetűekre, a barátkozó típusúakra jellemző. Míg azok, akik körbe záródó “o”-t írnak, többnyire introvertáltak, nehezen osztanak meg másokkal információkat. Zárkózott típusúak.

 

 

Az írottan lejegyzett szövegünkből kideríthető továbbá, hogy visszafogott érzékeny típusúak vagyunk vagy épp olyanok, akik azonnal és határozottan reagálnak dolgokra. Előbbiek jellemzően nem nyomják rá erősen az írószerüket a papírra. Míg az utóbbiak kézírása sokkal erősebb. Az írás sebességéből is lehet következtetni tulajdonságokra. A gyorsan írók valószínűleg türelmetlenek és nem szeretnek késlekedni, az időt pazarolni, míg a lassan jegyzetelők megfontoltak, módszeresen csinálnak dolgokat.

 

A felsoroltakból is érződik: az írás része az életünknek, ezért, ha tehetjük, jegyzeteljünk kézzel is. Fontos, hogy a munkahelyen és otthon se digitalizálódjunk el teljesen. Ha Ön is így látja és megfelelő írószert keres, nézzen körül az Írókéz kínálatában.