Mit szólnál egy táblagéphez? Ugye, ismerős a kérdés. Karácsony közeledtével különösen is időszerű feltenni, amikor ajándékokon gondolkodunk, és még csak ötletelünk.  De mire jó a táblagép? – jön a viszontkérdés, amire – valljuk be - nem egyszerű válaszolni.

 

 

2010 és 2012 között megnégyszereződött a tabletek eladása. Ez igen beszédes adat. Vannak, akik az asztali számítógépük mellé választanak ilyen könnyen hordozható eszközöket, de van, akinek nincs is szüksége pc-re, mert netezésre, filmnézésre vagy levelezésre a táblagépét használja.

 

 

A tapasztalatok szerint táblagép vásárlásánál sokan a márkák szerint döntenek, mégpedig zömmel a telefonjuk márkájának megfelelő készüléket részesítik előnyben. Nem véletlenül, hiszen így az ismerős, begyakorlott technológiai lépéseket kell csak követniük az új készülék használatakor.

Például a Samsung esetében is.

 

 

Az Írókéz irodaszer webáruházának kínálatában is számos Samsung terméket talál az 53 ezer forintostól a 208 ezer forintosig.

 

De mennyivel tud többet ez utóbbi az alig negyedébe kerülő társánál? Mennyit érdemes táblagépre költeni?

 

A 208 ezer forintba kerülő 32 gigás Samsung "Galaxy Tab S2” androidos multimédiás készülék nyolc magos, míg a negyed annyiba kerülő Samsung "Galaxy Tab 4” csak négy magos. Tehát a drágább kétszer olyan erős, illetve gyors, ami a használatnál egyáltalán nem közömbös.

 

Persze nem ez az egyetlen jellemző különbség, hiszen a memória és a háttértár tekintetében, valamint az akkumulátor használati idejében is jelentős eltérés mutatkozik a drágább készülék javára.

 

Ha választani kell, elsősorban is válaszoljunk magunknak arra az elején feltett kérdésre, hogy mire akarjuk használni a táblagépünket. Ha tudjuk a választ, nézzük meg az összehasonlításra kiválasztott Samsung készülékek méretét és súlyát is. Mert ugye az se mindegy, hogy filmeket akarunk nézni rajta kitámasztva az asztalon, vagy játékot futtatunk, kezünkben tartva a táblagépet. Még egy toll is nehéz tud lenni egy bizonyos idő után, hát akkor egy kézben tartott táblagép…

 

No, de ne ragadjunk le a Samsungnál, nézzünk más márkákat.

 

Az Írókéz irodaszer webáruházában számos IONIK terméket is talál alsó, illetve középső árkategóriában.

 

Ezek is jó választásnak tűnhetnek, ha valaki nem szeretne 40-70 ezer forintnál többet költeni erre az ajándékra. A 40 ezer forintos nyolc gigás, androidos operációs rendszerrel szerelt, 0,3 MP-s első és 5 MP-s hátsó kamerával rendelkezik, van benne wifi, GPS és bluetooth kapcsolati rendszer. 70 ezres nagytestvére 32 gigás, ennek az operációs rendszere Windows 8.1, 2 MP-s első és 5 MP-s hátsó kamerát, továbbá wifit, bluetooth-t és microHDMI-t tartalmaz.

 

 

A végére hagytuk az „almás” kínálatot. Akinek Apple telefonja, laptopja vagy asztali gépe van, nyilván ezek között keresgél táblagépet. 115 ezer forinttól 234 ezerig van választék az Apple termékeiből.

 

Az Apple A8X, APPLE "iPad Air 2" például nagyon jó választás, már csak azért is, mert 64 gigás, ráadásul 9,7”-os Retina LED IPS kijelzője ujjlenyomatok ellen védő, zsírtaszító és tükröződés-gátló bevonattal rendelkezik.

 

Ujjlenyomatról tehát nem fogja észrevenni, hogy a családjában más is használta…

 

Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider